Forróságból érkezik Genesis
0

Forróságból érkezik Genesis

ignaczb 2019-08-06 • 1061 views
 

A Fatum-Nyíregyháza alapembere Spanyolországban tölti a nyár nagy részét. Április végén véget ért a női röplabda Extraliga 2018–2019-es idénye, a Fatum-Nyíregyháza feladója, Genesis Francesco pedig szinte azonnal melegebb éghajlatra ment. Ez csak földrajzilag értendő, és csupán néhány hónapra, a venezuelai röplabdázó ugyanis meghosszabbította szerződését a kupagyőztesnél, így sorozatban az ötödik szezonját kezdi majd meg Nyíregyházán. A melegebb éghajlat előbb Jeruzsálemet jelentette, majd Sevillát, ahol Genesis a nyár nagy részét tölti a már egy éve ott élő két testvérével, Daniellával és a korábban szintén a Fatumban röplabdázó Isisszel. 

– Most először töltök ilyen sok időt Nyíregyházától távol – kezdte nyári élménybeszámolóját Genesis Francesco, aki nem csupán láblógatással tölti a spanyolországi vakációt. – Fantasztikusan telik a nyár, de nem lustultam el, járok konditerembe, és strandröplabdát is tanítottam fiataloknak. – Amikor megérkeztem Spanyolországba, mondtam a testvéreimnek, hogy szeretnék tanítani. Mindezt úgy, hogy egyébként ez a szakág nem különösebben áll hozzám közel, de mégiscsak röplabda, amit szeretek – tette hozzá. 

– Aztán egy srác fel is ajánlotta, hogy lenne erre lehetőség, úgy voltam vele, miért ne próbálnám ki, úgyhogy belevágtam. A Fatum játékosának kabátot és egyéb meleg ruhát nem nagyon kell elővennie, Sevillában forróság uralkodik. – Hétvégente strandra járunk, imádom a tengert, de errefelé nagyon meleg van – folytatta a feladó. – Tartósan harminchét fok körüli a hőmérséklet, és a helyiek azt mondják, hogy ez nem is vészes, hiszen közel negyvenöt fok is szokott lenni. Délutánonként nem mozdul ki senki a lakásából, inkább este nyolc-kilenc óra körül indul be az élet. A nagy meleg persze nem baj, sokkal jobban szeretem, mint a hideget. Ha az időjárás úgy akarja, Genesis még Nyíregyházán is élvezheti a meleget néhány hétig, hiszen augusztus elején visszaérkezik, majd a csapattal megkezdi a felkészülést a következő szezonra.

0 comments

Volleyball players rankingWho is the best volleyball player ever?Show players rankingVolleyball players ranking
Who is the best volleyball player ever?Show players ranking
0