Loading
5

Fatum-Nyíregyháza - Vasas Óbuda Extraliga Bajnoki mér…

ignaczb 2020-01-20 • 1639 views

Rangadóval indult 2020-ban a női Extraliga, hiszen a kupagyőztes Nyíregyháza a bajnoki címvédő Vasast fogadta. A Fatum ki tudta használni a hazai pálya előnyét és szoros szettekben, de 3:0-ra legyőzte riválisát. A nyírségiek a győzelmek és a pontok számában is ugyanúgy állnak a tabellán, mint a Kaposvár, sőt még a szettarányuk is ugyanaz, jobb pontarányuknak köszönhetően azonban visszavették a vezetést a bajnokságban.

FATUM-NYÍREGYHÁZA-VASAS ÓBUDA 3:0 (23, 22, 21)
Legtöbb pont: Varga E. 15, ill. Dékány 11
Hollósy László: – Örülök, hogy ilyen szépen sikerült elindítani az új évet. Jól tudjuk, a Vasas nem a teljes felállásban tudott játszani, de legyen ez most az ő gondjuk. Ki tudtuk használni az adódó lehetőséget, egy stabil és fegyelmezett játékkal itthon tudtuk tartani a három pontot.
Jakub Gluszak: – Voltak hiányzóink, és jobban is játszott a Nyíregyháza. A játékunkat tudtuk játszani, csak épp sokat hibáztunk. Ez most így sikerült, mindez a meccs másnapjára már csak történelem, csináljuk tovább a dolgunk, haladunk tovább a megkezdett úton.
(nso)

A Nyíregyháza kezdett jobban, és az első szettben 16-12-nél négy ponttal meglépett, majd 24-19-nél több szettlabdája is volt, de a Vasas rendre hárította őket. Végül mégis sikerült megnyerni a játszmát, így vezetett a Fatum. A második felvonásban is jól játszottak a mieink, az amerikai Lohman mellett Varga Elizabet is ponterős volt, Genesis Francesco pedig remek labdákat adott, így végül nyerte ezt a játékrészt is a Nyíregyháza. A harmadikban is végig a Nyíregyháza vezetett 3-4 ponttal is, de 17-17-nél egyenlítettek a fővárosiak. A végén azonban megint pontosabb volt a hazai csapat, és 3-0-ra megnyerte a találkozót.

#ContinentalArenaNyiregyhaza #FatumNyiregyhaza #VasasObuda #HungarianExtraliga201920

Volleyball players rankingWho is the best volleyball player ever?Show players rankingVolleyball players ranking