Vasas Óbuda - Jászberény Volleyball Team

ignaczb 2019-12-20 • 2573 weergaven

VASAS ÓBUDA – JÁSZBERÉNY 3:1 (9, –29, 18, 13)
Legtöbb pont: Abdulazimova 24, ill. Szilcsenkova 17
Jakub Gluszak: – A mérkőzés elejétől fogva nagyon agresszíven játszottunk, ennek köszönhetően nyertük meg olyan nagy különbséggel az első szettet. A második játszma nagy részében is jól teljesítettünk, ám a hajrában idegessé váltunk, illetve ebben a periódusban remekül játszott a Jászberény. Számomra az a lényeg, hogy a harmadik játszmától kezdve végig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést.
Makai Péter: – Ez az eredmény a realitás a két csapat között. Elismerésem a Vasasé, de a játékosaimé is, a két szettben nyújtott teljesítményük miatt. A másik két játszmában azonban valamilyen szinten értékelhetetlen. Az első játékrészben a szokásostól eltérő szerkezetben játszottunk, de nem emiatt volt az ilyen sima, hanem egyszerűen azért, mert fejben nem voltunk benne a meccsben. Két olyan állás volt, amelyen több mint tíz pontra beragadtunk és ez egy ilyen csapat ellen nagyon sok.

Az első labdamenetekben fej fej mellett haladtak a felek, de amikor tanítványai egymás után hármat rontottak, Makai Péter időt kért. A vendégek csúnyán beragadtak egy állásba, így mesterük ismét jelzett. Abdulazimova szerváival nem tudtak mit kezdeni a berényiek, azeri válogatott centerünk egészen 21-ig nyitott – a szett nem sokkal később, egy berényi hibával 16 perc alatt ért véget (25:9).

A második felvonást stabilabb nyitásfogadással és erőteljesebb támadásokkal kezdte a Jászberény, amely vezetett is. Ana Tiemi kétszer is átdobta a labdát második érintésre, Abdulazimova pedig elemében volt, így a sima első játszma után jó mérkőzés kerekedett a találkozóból. Szilcsenkova egymás után három pontot szerzett, Gluszak azonnal időt kért. Trine Kjelstrup támadásával egyenlített a Vasas, majd a helyére érkező Villám Lilla jó nyitása után egy maratoni labdamenetet nyertek Abdulazimova blokkjával. A sáncmunka egész mérkőzésen remek volt, és bár 23:22-re még a hazaiak vezettek, egy kommunikációs hiba miatt a jászságiak jutottak szettlabdákhoz, amiből hiába hárítottak ötöt is – egy lehetősége a Vasasnak is akadt –, a vendégek egyenlítettek (29:31).

A piros-kékek a harmadik etapot is rosszul kezdték, de egy vitatott bírói döntés kellően felpaprikázta a hangulatot ahhoz, hogy pillanatok alatt egyenlítsenek. Két hiba után következett egyből Gluszak időkérése. Megmaradt a meccs hullámzása, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A végjáték Vasas-előnnyel kezdődött és ezt már nem adták el (25:18).

A negyedik felvonásban ott folytatták, ahol előtte abbahagyták, így 7:3-nál Makai Péternek volt mondandója. Megint szinte minden bejött a csapatnak, így gyorsan hatalmasra nőtt a különbség. A hajrára érkezett Bleicher Réka, Villám Lilla, Ambrosio Melani és Hajós Aliz is, de ez sem változtatott a tényen: a meccs nagy részében jól játszva tartotta otthon a három pontot a Vasas (25:13)

#FolyondarSportcentrumBudapest #VasasObuda #JaszberenyVolleyballTeam #HungarianExtraliga201920

Word lid van de lijst met spelers die op zoek zijn naar een volleybalclubBen je op zoek naar een nieuwe volleybalclub?Word lid van de lijstWord lid van de lijst met spelers die op zoek zijn naar een volleybalclub